Desteğe mi ihtiyacınız var?

Leisure size yardımcı olmak için burada.

Kullanım Kılavuzları

Cihazınızın model numarasını arayın

Bize Ulaşın

İletişime geçmek ister misiniz? Sizden haber almak isteriz.

Register Banner

Bana En Yakın Servis

Size en yakın yetkili servis iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Popüler Sorular

Beyaz eşyalarınızla ilgili sormak istediğiniz konular olduğunda, internet bağlantısı olan cihazınızın üzerindeki "Destek Servis" tuşuna 3 saniye basınız. 15 dakika içerisinde müşteri temsilcisi tarafından geri aranırsınız. "Destek Servis" logosu bulunan cihazlar için geçerli olan bu özelliğin kullanılabilmesi için, cihazınızın kurulum ve bağlantılarının yapılmış olması gerekmektedir.

Ankastre set kurulumu yapılacaksa, öncesinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmakta. Aşağıdaki başlıklardan bu noktaları inceleyebilir ve kurulumun daha hızlı tamamlanması için hazır olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Ankastre fırın kurulumu öncesinde yapılması gerekenler

 

Ankastre fırının kurulacağı yerde topraklı priz hattı bulunmalı ve uzatma kablosu ya da üçlü priz kullanılmamalıdır. Uzatma kablosu ile ürünü kullanırsanız, dönüşü mümkün olmayacak arızalara neden olabilirsiniz.

 

 

 

Mutfak dolabınızın, ankastre fırınının ölçülerine uygun olarak hazırlanması gerekir.

 

 

 

 

 

Ocak kurulumu öncesinde yapılması gerekenler

 

Ocağınız ankastre ise, kurulacağı yerdeki mutfak tezgahının uygun ölçülerde kesilmiş olması gerekir. Ocakla davlumbaz veya aspiratör arasındaki mesafesi, uygun yasal seviye olan 65 cm olarak ayarlanmalı.

 

 

 

Ürünün kurulacağı yerde topraklı priz hattı bulunmalı ve uzatma kablosu ya da üçlü priz kullanılmamalıdır. Ocağınızın tipine göre ihtiyaç olan elektrik tesisatının hazır olması gerekmektedir. Uzatma kablosu ile ürünü kullanırsanız, dönüşü mümkün olmayacak arızalara neden olabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Yeni enerji etiketleri ve enerji etiketleri değişimi ile ilgili bilgileri aşağıdaki başlıklarda bulabilirsiniz.

Enerji etiketleri neden değişti?
Avrupa Birliği tarafından yayınlanan mevzuat düzenlemeleri sebebiyle, Türkiye'de satışı yapılan buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutmalı çamaşır makinesi ve televizyon ürünlerinin enerji etiketlerinde değişikliğe gidilmiştir.

Ürünün içinden neden iki tane enerji kartı çıktı?
Avrupa Birliği tarafından yapılan düzenleme sebebiyle, 1 Kasım 2020 tarihi itibariyle hem eski hem de yeni enerji etiketi ile ürünler üretilmeye başlandı. 1 Mart 2021 tarihinden itibaren buzdolabı, derin dondurucu, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi, kurutmalı çamaşır makinesi ve televizyon ürünlerinin sadece yeni enerji etiketleri ile üretilecek.

Yeni düzenleme ile ürünümün enerji verimliliğinde bir değişiklik olacak mı?
Ürünlerinizde enerji sarfiyatı olarak herhangi bir değişiklik olmamıştır. Enerji sınıfında farklılık yeni mevzuat tarafından belirlenen ölçüm yöntemleri nedeniyle meydana gelmiştir. Bulaşık Makinesi

 

Bulaşık makinesi yeni enerji sınıfı etiketi

Kullanıcı tarafından eklenen resim

 1. 1-Kare kodu (QR).
 2. 2-Tedarikçinin adı veya ticari markası.
 3. 3-Tedarikçinin model tanımlayıcısı.
 4. 4-Enerji verimliliği sınıflarının A'dan G'ye olan ölçeği.
 5. 5-Enerji verimliliği sınıfı.
 6. 6-Her 100 çevrimdeki eko veya eco programı enerji tüketimi (EPEC).
 7. 7-Eko veya eco programı için, standart sofra setindeki anma kapasite.
 8. 8-Eko veya eco programı su tüketimi (EPWC).
 9. 9-Eko veya eco programının saat:dakika olarak süresi.
 10. 10-Hava kaynaklı akustik gürültü emisyonu sınıfı.
 11. 11-Bu Tebliğ'in AB mevzuatı karşılığındaki 2019/2017/EU şeklindeki numarası.

 

Kare kodu (QR) uygun bir kare kod okuyucu uygulama ile okutulduğunda ürün bilgi formuna ulaşılacaktır. Bu bilgi ürün kullanma kılavuzlarında da bulunacaktır.

Çamaşır makinesinde yıkanmaması gereken eşyalar konusunda en iyi cevabı eşyalarınızın kullanım önerilerini kontrol ederek bulabilirsiniz. Ancak her eşya böyle bir yönlendirmeye sahip olmayabilir. Kolayca kırılabilecek bulaşıklar, el boyaması ya da altın/gümüş detayları bulunan cam ve porselenler, kalay ya da alüminyum kaplama tencereler, deforme olabilecek incelikte plastikler, kristal bardaklar gibi bulaşıkları makinede yıkamanız önerilmez.

Son kullanıcılar basit parça değişimlerini talimatlar doğrultusunda gerçekleştirebilir. Son kullanıcı iseniz ürün kodu ve seri numarası ile, ürününüzün yedek parça listesi ve parça değişim talimatlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.  

 

Yetkili servis istasyonu iseniz ürün bilgileri, tamir talimatları ve yedek parça listelerine bu sayfadan ulaşabilir veya Yetkili servis istasyonu olmak için başvuru yapabilirsiniz.

Düzenli ve detaylı temizlik çamaşır makinenizin ömrünü uzatır ve performansını artırır. Zamanla makinenizin değişik yerlerinde biriken deterjan, yumuşatıcı ve kir kalıntıları çamaşır makinenizden aldığınız verimi düşürür ve bakteri oluşumuna uygun bir ortam yaratır.

 

Makinenizin deterjan çekmecesi, kazanı, şebeke su giriş hortum filtresi ve pompa filtresinin düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Ek olarak, çamaşır makinenizi ayda bir kez deterjansız ve yüksüz çalıştırarak tüm parçaların sıcak suyla temizlemesini sağlayabilirsiniz.

general-cta-image

Senin için buradayız!

İster ürün tavsiyesine ihtiyacınız olsun, ister aksesuar satın almaya gittiniz veya sadece geri bildirimde bulunmak isteyin - biz sizin için buradayız.

0850 210 0 888 7/24 Çağrı Destek Merkezi

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?

SSS'leri, video kılavuzlarını, makaleleri ve daha fazlasını bulun.