Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Davlumbaz

Yardım Merkezi

Sıkça Sorulan Sorular

Özellikle sık sık kızartma yapıyorsanız aspiratörünüz ya da davlumbazınızda kısa sürede yağ ve kir kalıntıları oluşur. Düzenli temizlik cihazınızın daha iyi performans göstermesini ve daha uzun süre sorunsuz çalışmasını sağlar. Temizliği ihmal edilen aspiratör ve davlumbazlar yangın tehlikesi oluşturabilir. Temizliğe başlamadan önce cihazı fişten çekmeyi unutmayın.

 

Temizlik ve bakım:

Aspiratörünüzün ya da davlumbazınızın iç ve dış yüzeylerini aşındırıcı olmayan bir deterjan ve yumuşak bir bez ya da süngerle silebilirsiniz. Deterjan kalıntılarını ya da su lekelerini önlemek için yüzeyleri iyice duruladığınızdan ve kuruladığınızdan emin olun. Tüm bu bilgilere ek olarak yetkili servislerden temin edilen yüzey temizleyicileri ile temizleme işlemine yardımcı olabilirsiniz.

Aspiratör ve davlumbazların filtreleri de bakım gerektirir. Tüm modeller metal bir yağ filtresine sahiptir. Bazılarında ise buna ek olarak bir karbon filtre bulunur. Metal filtre temizlenerek tekrar kullanılabilir. Karbon filtrelerin ise yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Filtreler cihazınızın alt yüzeyindeki kapağın arkasındadır. Cihazınızın kullanım kılavuzunu inceleyerek filtre özelliklerini, konumunu ve nasıl söküldüğünü öğrenebilirsiniz.

 

Metal ve karbon filtreler:

Metal filtrenin iki ayda bir temizlenmesi gerekir. Kullanım sıklığınıza göre bu süre kısalabilir. Metal filtrede biriken yağlar katmanlar oluşturarak temizliği zorlaştırabilir. Kirleri yumuşatmak için deterjan ya da yağ sökücü döktüğünüz bir kabı sıcak suyla doldurup filtreyi bir süre içinde bekletebilirsiniz. Sonrasında filtreyi sünger ya da yumuşak bir fırçayla temizleyebilirsiniz. Metal filtreyi iki ayda bir temizlemeniz gerekir. Bu filtreyi bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz. Filtreyi yerine takmadan önce tamamen kuruduğundan emin olun.

Karbon filtreler zamanla doygunluğa ulaşır ve yenisiyle değiştirilmeleri gerekir. Bu filtreler yıkanarak tekrar kullanılmaz. Aspiratörünüzde karbon filtre bulunuyorsa en az dört ayda bir değiştirmeniz gerekir. Bu süre kullanım sıklığınıza göre kısalabilir.

Filtreleri çıkardıktan sonra cihazınızın iç kısmını da kontrol etmeniz gerekir. Uzun süre temizlenmemiş aspiratör ve davlumbazlarda yağ ve kir kalıntıları filtrelerden sızarak havalandırma kısmına doğru ilerleyebilir. Bu kısımda biriken kirleri aşındırıcı olmayan bir deterjan ve bir bez yardımıyla temizleyebilirsiniz. Filtreyi yerleştirmeden önce iç kısmın ve filtrenin tamamen kuruduğundan emin olun.

Beyaz eşyalarınızla ilgili sormak istediğiniz konular olduğunda, internet bağlantısı olan cihazınızın üzerindeki "Destek Servis" tuşuna 3 saniye basınız. 15 dakika içerisinde müşteri temsilcisi tarafından geri aranırsınız. "Destek Servis" logosu bulunan cihazlar için geçerli olan bu özelliğin kullanılabilmesi için, cihazınızın kurulum ve bağlantılarının yapılmış olması gerekmektedir.

Son kullanıcılar basit parça değişimlerini talimatlar doğrultusunda gerçekleştirebilir. Son kullanıcı iseniz ürün kodu ve seri numarası ile, ürününüzün yedek parça listesi ve parça değişim talimatlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.  

 

Yetkili servis istasyonu iseniz ürün bilgileri, tamir talimatları ve yedek parça listelerine bu sayfadan ulaşabilir veya Yetkili servis istasyonu olmak için başvuru yapabilirsiniz.

Ürün sayfalarında yer alan "Ürün Evime Ne Zaman Ulaşır?" butonuna tıklandıktan sonra adres bilgisi girilerek tahmini zamanlama görüntülenebilmektedir.

Belirtilen süreler, koşullar uygun olduğunda gerçekleşen sürelerdir, bölgeye ve koşullara göre teslimat süresi değişebilir.

general-cta-image

Senin için buradayız!

İster ürün tavsiyesine ihtiyacınız olsun, ister servis araması yapın veya sadece geri bildirimde bulunmak isteyin - biz sizin için buradayız.

Daha fazla desteğe mi ihtiyacınız var?

SSS'leri, video kılavuzlarını, makaleleri ve daha fazlasını bulun.