leisure patricia urquiola

PATRICIA URQUIOLA HAKKINDA

Tüm dünyada yarattığı trendler ve sıra dışı tasarımlarla tanınan Patricia Urquiola, bugün modern tasarımın önde gelen isimlerinden biridir.

İtalya'nın Milano kentinde, tasarım efsanesi Achille Castiglioni'den eğitim alan Patricia Urquiola; dünya çapında; Alessi, Axor Hans Grohe, Baccarat, B&B Italia, BMW, Flos, Four Seasons, Kartell, Louis Vuitton, Mandarin Oriental Hotels, Molteni, Moroso, Mutina, Rosenthal ve W Hotels gibi markalara yaptığı tasarımlarıyla tanınıyor.

İkonik tasarımları ile A&W Designer of the Year ve Design Prize Cologne gibi pek çok ödüle de sahip olan Urquiola’nın, 2011 yılında Venedik Bienali’nde yer alan çalışması, modern tasarım ikonları arasında sayılıyor.

İtalya’nın Milano kentindeki stüdyosunda son yılların en çarpıcı tasarımlarına hayat veren Urquiola, alışılmamış bir ferahlığa sahip stilini minimalizm ile kombine ettiği çalışmalarında doğadan ilham alıyor. Kendisini belli bir tarza sabitlemeyen tasarımcı; genellikle stil, şekil ve alıntıları karıştırarak, onları yeniden yorumlayarak ve onlara hayat vererek duygulara hitap ediyor.

Patricia Urquiola Flos TatouFLOSTatou
Patricia Urquiola Foscarini CabocheFOSCARINICaboche
Patricia Urquiola B&B Italia BendB&B ITALIABend
Patricia Urquiola B&B Italia HuskB&B ITALIAHusk